Neztrácej čas ve frontách,
KUP TO HNED!
Brandýský cestovatelský festival
20. leden 18:00

Brandýský cestovatelský festival

debata, přednáška
Kino Brandýs nad Labem / Karla Tájka 100/2, Brandýs nad Labem (zobrazit na mapě)
Prodej ukončen
399 Kč

Jaké je to procestovat svět na kole a kajaku za 36 měsíců? Co prožije mladá dívka při 2 000 km dlouhé pěší tůře z Havířova do Istanbulu? Jak se dvě slečny popraly s divočinou na Aljašce? Proč vyrazit do českého Banátu a v čem je lepší Jižní Korea než Bali?

To vše a mnohem více zažiješ na Brandýském cestovatelském festivalu! Akce se koná od 20. - 22. ledna 2023. Těšit se můžeš na 8 cestovatelských přednášek od zkušených cestovatelů. Čeká tě hromada zážitků, zkušeností a skvělé inspirace. Akce je navíc benefiční.

Vstupenka na celý festivalový víkend stojí 399 Kč. Veškerý výtěžek z prodeje lístků bude navíc věnován na dobročinné účely. Akci pořádá brandýský Nadační fond Klub SRDCAŘŮ. Generálním partnerem je společnost Continental Automotive.

JEDNODENNÍ VSTUPENKY - V den akce bude možné zakoupit vstupenky na jednotlivé dny. Ceny vstupenek na jednotlivé dny jsou následující:
 • PÁTEK - 150 KČ (2 přednášky)
 • SOBOTA - 250 KČ (4 přednášky)
 • NEDĚLE - 150 KČ (2 přednášky)
Vstupenky bude možné zakoupit přímo v kině vždy hodinu před začátkem festivalového dne, tj. pátek (17:00 - 18:00), sobota a neděle (13:00 - 14:00).
 
ONLINE VSTUPENKY - Prodej vstupenek online na celý festivalový víkend bude ukončen v pátek ve 14:00. Poté bude možné zakoupit vstupenky za 399 Kč přímo na akci.
 

VYSTUPUJÍCÍ

Matěj Balga - Saudade: Na kole a v kajaku kolem světa

Inspirativní povídání o TŘÍLETÉ CESTĚ za zdravím a ztracenou láskou, která vedla tak dlouho na východ, až skončila tam, kde začala. 0 sponzorů, 20 000Kč do začátku, 35 měsíců, 5 kontinentů, 42 zemí, 25 000 KM NA KOLE, 2 000 KM V KAJAKU, 200+ defektů, 8 sjetých pneumatik, přejezd Pamíru, And nebo Sahary, ztroskotání v Karibském moři, SPLUTÍ AMAZONKY, spaní v +47°C i -18°C, stovky nocí ve stanu a stovky nocí v hamace nebo taky třeba 21 dní v bez sprchy.

Nicolette Havlová - Poutí k branám Orientu

Více než 2 000 kilometrů v nohách a jeden splněný sen – dojít pěšky do Asie. Nicolette Havlová se vydala jen s 6 kg na zádech z rodného Havířova přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko s návštěvou české komunity v Banátu, pro kterou uspořádala sbírku, a pokračovala přes Srbsko, Bulharsko až do tureckého Istanbulu. Jaké to je být osamocen v horách, potýkat se s útoky pasteveckých psů,(ne)nechat se provdat na rumunsko-srbských hranicích, dojít po svých k moři, absolvovat poslední stovky kilometrů s potulným štěnětem a zvládnout dostopovat zpět domů v rekordním čase pod 72 hodin? To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce popisující 104 dny dlouhé putování, kdy se člověk přiblíží divoké přírodě a najde cestu k vlastnímu srdci.

Alča a Mája - Landroverem na Aljašku a dál pěšky

Dostaly jsme nabídku, co se neodmítá - na pár měsíců starého Landrovera Defendera. A my s ním vyrazily přes širou Kanadu až na náš vysněný divoký sever - na Aljašku. Jak asi vypadalo 13 000 km v autě, pro které se na severu nedají sehnat náhradní díly? Jak se dvě holky popraly s cestou mimo asfaltky? A jak se v takovém Defenderovi vůbec žije? To se formou fotografií, videí i písní na ukulele dozvíte na naší přednášce. Ale především to bude o setkání s divočinou. O strachu, jaký jsme zažily, když na nás běžel grizzly. O kráse divokých zvířat i náročnosti chození v oblastech, kde neexistují traily. O mizejících ledovcích. Aljaška je nazývána „poslední hranicí“ - pro nás to byla hranice civilizovaného světa, našeho strachu i schopnosti žít v divočině.

Jiří Řehák - Za krásami Českého Banátu 

Bígr, Eibenthal, Rovensko, Šumice a Gernik? Slyšeli jste již o Českém Banátu? Na hranicích Rumunska a Srbska se nachází kouzelné území, kde se hravě domluvíte česky a poznáte dávné tradice, které zde stále udržuje místní česká komunita. Poslechněte si rady, co zažít v Banátu a které místa cestou sem nezapomenout navštívit.  

Peter Chalupianský - V čem je Jižní Korea více sexy než Bali? 

Čtyři měsíce v Asii nezažije každý. Peťa při tom zvládl nejen studovat, ale i procestovat kus Filipín, Japonska, ale hlavně do hloubky poznat život v Jižní Koreji. Víte:

 •  Jak v Koreji nejlevněji přenocovat?

 • Co musí korejský kluk zařídit, když chce jít na rande?

 • Proč si Korejci doma nevaří?

Přijďte si poslechnout, jak tvrdý byl střet s asijskou kulturou, kterým trapasům se Peťa nevyhnul (a že jich nebylo málo). 

Beer With Travel – Vlakem kolem Evropy

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píší občas blog. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh. Projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii. S lahváčem v ruce navštívili uzbeckou poušť, kazašskou step, Aralské jezero, Velkou čínskou zeď i Černobyl. A splnili si velký sen a vypravili se na nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. Podnikli Expedici Lenka na podporu tehdy devítileté Lenky, která trpí těžkým autismem. Během svojí zatím poslední výpravě objeli s pivem v ruce celou Evropu vlakem a o té nám povypráví na cestovatelském festivalu.

Pavel Svoboda – Gruzie a Arménie

Cestovatelská projekce z dílny fotografa a dobrodruha Pavla Svobody o třech měsíčních cestách po Kavkaze. Svérázné země pod Kavkazem vřele otevírají svoji náruč turistům. Vítejte v kraji divokých tradic a dobrosrdečných obyvatel. Vydáme se na horské túry k zaledněným horám mystické Svanetie se středověkou atmosférou kamenných vesnic. Život na odlehlé farmě, divoký křesťanský svátek Kvirikoba, či bájná pětitisícová sopka Kazbek. Stopem i pěšky vstříc přátelské družbě a dech beroucím arménským klášterům. Vodka, šašliky i málo známé termální prameny. Cesta plná přátelství, neočekávaných chvil a postsovětské nostalgie.

Petr Ptáčník - Nejlepší neznačené treky světa

Treky, které v průvodcích nenajdete. Většinu jsme si totiž vymysleli, náhodně objevili na mapě nebo mezi řádky, často poskládali z několika zdrojů, občas museli trochu proklestit, ale vždycky přežili! Téměř pokaždé jsme totiž vyráželi úplně do neznáma s tím, že to přeci nějak jít musí. Vybrali jsme ty nejkrásnější, nejzajímavější a orientačně zvládnutelné treky, takže s trochou předchozích zkušeností si je můžete užít taky.  Vydáme se do Ohňové země, do Himálají, do Pamíru, na Havaj, na Nový Zéland, do Yosemit, do Keni i do Bolívie.  A co je nejlepší - nikde tam nepotkáte skupinky špatně vybavených asijských turistů. Spíš tam téměř jistě, krom divokých zvířat, nepotkáte vůbec nikoho.

 

HARMONOGRAM FESTIVALU

20. ledna

 • 18:00 - 19:15 - Jiří Řehák - Za krásami Českého Banátu

 • 19:45 - 21:00 - Petr Ptáčník - Nejlepší neznačené treky světa

21. ledna

 • 14:00 - 15:15 - Peter Chalupianský - V čem je Jižní Korea více sexy než Bali?

 • 15:45 - 17:00 - Beer With Travel – Vlakem kolem Evropy

 • 17:30 - 19:00 - Alča a Mája - Landroverem na Aljašku a dál pěšky

 • 19:30 - 21:00 - Matěj Balga - Saudade: Na kole a v kajaku kolem světa

22. ledna

 • 14:00 - 15:35 - Nicolette Havlová - Poutí k branám Orientu

 • 16:00 - 17:15 - Pavel Svoboda – Gruzie a Arménie

 • 17:15 - 17:30 - Losování benefiční tomboly

Přesný harmonogram festivalu zveřejníme na začátku ledna. Změny v harmonogramu i seznamu řečníků vyhrazeny.

Generálním partnerem je společnost Continental Automotive. Partnerem akce je společnost Hannah.