Neztrácej čas ve frontách,
KUP TO HNED!
Brandýský CestFest
28. říjen 13:00

Brandýský CestFest

debata, přednáška
Kino Brandýs nad Labem / Karla Tájka 100/2, Brandýs nad Labem (zobrazit na mapě)
Prodej ukončen
399 Kč

VSTUPENKY BUDE MOŽNÉ ZAKOUPIT V DEN KONÁNÍ NA MÍSTĚ AKCE. 

 

Přijďte si užít den plný zážitků, inspirace a dobrodružství. Je tady další ročník Brandýského cestovatelského festivalu. Tentokrát v jednodenním formátu, během kterého prožijete hned 5 silných cestovatelských příběhů. Na akcí vystoupí:

Slávek Král - Cestování se psem (13:00 - 14:15)

Cestovatelský stand-up nabitý informacemi. Přijďte se pobavit na přednášku plnou dobrodružství, smíchu a tipů na cestování se psem! Slávek a jeho neodolatelná fenka Corey se vydali na neuvěřitelnou 33 000 km dlouhou procházku po 19 státech euroasijského kontinentu. Jejich dobrodružství začalo neplánovaným zastavením v Střední Asii poté, co je vladivostocký trajekt nepustil na palubu. Zavřeli je v Rusku a vyhostili do Kazachstánu. Ale nejen to! Tato přednáška vám přinese i vtipné příhody z jejich zážitků s couchsurfingem, půjčením oslíka do hor a nebo návštěvou nejdivnějších měst v Turkmenistánu. A aby toho nebylo málo, přijďte se dozvědět také praktické tipy na cestování se psem! Slávek a Corey prošli tímto dobrodružstvím společně a přináší vám cenné rady a zkušenosti. Můžete se dozvědět, jak se připravit na takovou výzvu, jak se vypořádat s byrokracií, jak najít ubytování, které země jsou přátelské k pejskům, a jak se vyrovnat s různými klimatickými podmínkami. A samozřejmě, jak si užít cestování se svým čtyřnohým kamarádem naplno!

Tadeáš Šíma - Na kole přes Afriku  (14:35 - 15:50)

Tadeáš Šíma z Prachatic se vydal na sólovou expedici přes Afriku a přejel celý kontinent od severu až na jih. Před dvěma lety vyjel na kole z Prachatic s cílem došlapat do Kapského Města v Jihoafrické republice. Ovšem jeho cesta skončila už v Maroku, kde ho parta zlodějů připravila o kolo. Vyrazil však znovu, tentokrát z marockého města Tangier a do Kapského Města tentokrát dorazil. Během sedmi měsíců ujel na kole necelých 13 000 kilometrů a navštívil 15 států černého kontinentu.

Ladislav a Kateřina Bezděkovi - Big Trip (16:10 - 17:30)

Šílené vyprávění o jedinečné cestě kolem světa. O tom, že lze moderní škodovkou přejet nejen Afriku, ale objet celý svět. Dozvíte se, jestli je horší řešit v Africe rozbité přední okno a nebo vykládku z kontejneru v Argentině. Jak přežili útok divoké pumy, byli zatčeni v USA, překonali Západní poušť v Austrálii a nebo se ztratili v mongolské Gobi. Abychom se nakonec vrátili do ČR s několika měsíci propadlou technickou. A to vše bez 4x4, GPS a bez dostatku peněz!!! Zjistíte, co taková cesta obnáší, jak to spolu vydrželi, co všechno ochutnali, jak se v Rusku váží vodka a jak se zkrátka žije 2 roky v osobním autě. Na živo, živelně a takovým způsobem, že vám dost možná povolí svěrače!

Alča a Mája - Patagonie (17:50 - 19:05)

Alča a Mája se po cestě kolem světa a přechodu Pacifické hřebenovky vydaly pěšky až na jižní konec světa. Měsíce šly samy chilskými a argentinskými Andami směrem na jih mezi aktivními sopkami, neprostupným pralesem i po nekonečných ledovcích a hledaly dávno zapadlé stezky. I když byla tato cesta těžší, i tentokrát jim pomohlo ukulele a zabránilo každé trudomyslnosti. Přijďte si v bezpečí vychutnat nádhery, pro které šly holky i za hranice svého strachu.

Pavel Svoboda - Peru (19:25 - 20:40)

Vyrážíme do Peru, andského a indiánského klenotu Jižní Ameriky. Rozehřejeme se dlouhými treky v centrálním Peru i dobrodružnou cestou po stopách českých vědců k pramenům Amazonky. Fotografem na několikadenním poutnickém festivalu vysoko v Andách? Tradiční tance masek, silné spirituálno v řídkém horském vzduchu. Navštívíme mystické Machu Picchu i málo známé incké památky. Trek kolem posvátné šestitisícové hory Ausangate, svatba na jezeře Titicaca, pestré indiánské trhy, výstup na sopku s výškou Kilimandžára, či noc k v kaktusovém lese, barevné zážitky přicházejí na každém kroku. Peru je krásná, divoká a stále dobrodružná země.

Konkrétní harmonogram akce bude upřesněn. Orientační průběh akce bude od 13:00 do 21:00.

Akce je benefiční. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek věnujeme HOSPIC TEMPUS, který působí na území našeho města.

Generálním partnerem akce je společnost Continental. Partnerem akce jsou Bytové domy Mýtka. Za podporu děkujeme Středočeskému kraji a společnosti Rengl. Akci pořádá Nadační fond Klub SRDCAŘŮ a HOSPIC TEMPUS. O prodej báječného občerstvení ve prospěch hospice se postará kavárna Dvě vrány